گروه مالی پاسارگاد و در راس آنها بانک پاسارگاد و شرکت بیمه پاسارگاد، در جهت گسترش فعالیت های خود و همچنین افزایش ارائه خدمات گوناگون به مشتریان خود، با سرمایه گذاری در جهت پدید آمدن شرکت های موثری بر آمده اند. این شرکت ها عبارتند از:

بانک پاسارگاد
بانک پاسارگاد حاصل یک تفکر 8 ساله است که از سال 1376 توسط مدیران یا راهبران فکری آن پایه گذاری شده و از نیمه دوم سال 1383 گام های اجرایی برای تاسیس بانک برداشته شد . بانک پاسارگاد به موجب مجوز 2849 مورخ 1384/6/22 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه سه هزار و پانصد میلیارد ریال که تماما پرداخت شده است ، فعالیت خود را آغاز نمود که از این رقم دو هزار میلیارد ریال به وسیله موسسان پرداخت شده و هزار و پانصد میلیارد ریال با پذیره نویسی همگانی به وسیله سی و چهار هزار نفر خریداری شده است . در حال حاضر سرمایه بانک پاسارگاد حدود پنجاه و یک هزار میلیارد ریال می باشد .

شرکت سرمایه گذاری پارس آریان
شرکت سرمایه گذاری پارس آریان (سهامی عام) به عنوان شرکت مادر تخصصی در حوزه سرمایه گذاری و تامین مالی در تیر ماه 1384 با خرید صد درصد سهام یک شرکت سرمایه گذاری توسط موسسین بانک پاسارگاد فعالیت خود را آغاز نمود . در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری پارس آریان (سهامی عام) با به ثمر نشستن تلاش های مدیران ، کارشناسان و همکاران خود در تاسیس ، راه اندازی و برنامه ریزی جهت ادامه فعالیت های شرکت های گروه مالی پاسارگاد و همچنین سرمایه گذاری های مستقل خود در بازار سرمایه ، بازار فلزات و دیگر حوزه های متنوع سرمایه گذاری ، پاسخی در خور اعتماد سهامداران محترم گروه مالی پاسارگاد را در کارنامه خود ثبت کرده است . در آینده شرکت سرمایه گذاری پارس آریان (سهامی عام) معتبر ترین و بزرگ ترین شرکت مادر تخصصی در حوزه سرمایه گذاری و تامین مالی متعلق به بخش خصوصی ایران با فعالیت های منطقه ای و بین المللی خواهد بود که با تمرکز همکاری در ایجاد ، توسعه و راهبری شرکت های گروه مالی پاسارگاد ، جهت کسب جایگاه معتبر ترین و قوی ترین گروه مالی و مدیریتی متعلق به بخش خصوصی ایران با فعالیت های بین المللی گام خواهد برداشت .

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد (فناپ)
هلدینگ فناپ به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های ICT خصوصی ایران با تکیه بر توانایی سرمایه های انسانی و دانش بنیانی خود ، در شش حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل پرداخت و تجارت الکترونیکی ، ارتباطات و سرویس های ارزش افزوده ، خدمات مالی (بورس ، بانک و بیمه) ، سلامت هوشمند و خدمات عمومی ، راهکارهای جامع یکپارچه فناوری اطلاعات و پروژه های بزرگ فناوری اطلاعات در قالب EPC فعالیت می کند . هلدینگ فناپ به عنوان یکی از قدرتمند ترین شرکت های عضو گروه مالی پاسارگاد در افق زمانی ده ساله ، شرکتی با ویژگی برترین شرکت ICT کشور و یکی از ده بنگاه برتر منطقه در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات است .

شرکت پرداخت الکترونیک پاسارگاد
شرکت خدمات پرداخت الکترونیک پاسارگاد (سهامی خاص) در تاریخ 1384/11/30 با شماره 265088 در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسیده و بر مبنای قرارداد منعقده با بانک پاسارگاد در مورخ 1384/12/27 امور مرتبط بر صنعت کارت و پایانه های فروش را به عاملیت از سوی بانک بر عهده دارد .

شرکت خدمات مالی بانک پاسارگاد
شرکت خدمات مالی بانک پاسارگاد (سهامی خاص) عضو قدیمی کانون مشاوران اعتباری سرمایه گذار بانکی ، یکی از واحدهای مجموعه گروه مالی پاسارگاد می باشد که به عنوان بازوی کارشناسی و فکری در کنار مجموعه بانک به خصوص حوزه اعتباری فعالیت می نماید . این شرکت در خرداد ماه سال 1385 باهدف ارائه خدمات کارشناسی ، مشاوره مالی و ارزیابی وثایق ملکی ، تحت شماره 2272111 ثبت قانونی گردیده است .

شرکت ارزش آفرینان پاسارگاد
شرکت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد به عنوان شرکت سرمایه گذاری بانک پاسارگاد (گروه مالی پاسارگاد) در تاریخ 1384/10/20 به صورت سهامی عام تاسیس شده است ، در حال حاضر سرمایه شرکت هفت هزار و ششصد میلیارد ریال می باشد و به صورت هلدینگ چند رشته ای در اداره ثبت شرکت ها و نزد سازمان بورس به ثبت رسیده است . این شرکت جزو با سابقه ترین شرکت های گروه مالی پاسارگاد است که با در اختیار داشتن یکی از مجرب ترین اعضای هیات مدیره در ابتدای تاسیس و در طی فعالیت ، همگام با رشد بانک ، به رشد و نمو ادامه داده و در تاسیس و شکل دهی مجموعه خدمات مالی و صنعتی بانک از سهم به سزایی برخوردار بوده است . گروه به عنوان هلدینگ سرمایه گذاری بانک پاسارگاد در بخش های انرژی ، خدمات مالی ، معدن ، ساختمان و فناوری اطلاعات فعال است . حجم سرمایه گذاری های گروه ارزش آفرینان از ابتدای تاسیس همواره از روند رو به رشدی برخوردار بوده است .

شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد
این شرکت فعالیت خود را از سال 1385 به عنوان یکی از زیر مجموعه های بانک پاسارگاد در بازار سرمایه آغاز کرده است . در سال های اخیر همواره در بین ده کارگزار برتر قرار داشته و تمامی خدمات موجود در بازار سرمایه را ارائه نموده است . ترکیب سرمایه انسانی شرکت با عنایت به گسترش خدمات ، هر ساله درحال رشد بوده و به بیش از نود نفر نیروی متخصص و کارشناس رسیده است . خدمات ارائه شده در کارگزاری بانک پاسارگاد بدین شرح می باشد : معاملات سهام و سایر اوراق بهادار ، بورس کالا ، بورس انرژی ، تحلیل و مشاوره سرمایه گذاری ، تامین مالی ، سبد گردانی و آموزش

شرکت لیزینگ پاسارگاد
شرکت لیزینگ پاسارگاد در تاریخ 1383/12/03 تحت نام شرکت سرمایه گذاری و لیزینگ توسعه بازار سرمایه ملل با سرمایه اولیه دو میلیارد ریال به شماره ثبت 241515 توسط اشخاص حقیقی به ثبت رسید . عمده سهام شرکت در ابتدای سال 1385 توسط بانک پاسارگاد خریداری گردید و با تغییر نام شرکت به لیزینگ پاسارگاد (سهامی خاص) فعالیت خود را آغاز نمود .

شرکت لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات پاسارگاد
شرکت یکتا لیزینگ به عنوان بیست و سومین شرکت لیزینگ در ایران و در تاریخ 1381/06/19 تحت شماره 192021 با شخصیت حقوقی شرکت سهامی خاص در اداره ثبت موسسات و شرکت های غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و در سال 1386 با تغییر سهامداران در تملک گروه مالی پاسارگاد قرار گرفته و به شرکت لیزینگ ماشین آلات و تجهیزات پاسارگاد تغییر نام یافته است .

شرکت توسعه انبوه سازی پاسارگاد
شرکت توسعه انبوه سازی پاسارگاد به صورت سهامی خاص در سال 1386 به شماره 319762 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده است . زمینه فعالیت شرکت به شرح زیر می باشد : سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی ، ارائه خدمات مشاوره ای و امکان سنجی فنی ، اقتصادی و مالی پروژه های ساختمانی ، نظارت فنی پروژه های ساختمانی .

شرکت تامین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد
شرکت تامین آتیه سرمایه انسانی پاسارگاد (سهامی خاص) در تاریخ 1385/09/14 به شماره 285574 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید . موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 4 اساسنامه به طور خلاصه عبارت است از خرید و فروش ، اداره ، در اختیار گرفتن ، تاسیس ، ایجاد ، توسعه و تکمیل انواع کارخانه ها و واحدها و شرکت های فعال در بخش های تولیدی ، کشاورزی ، ساختمانی و هر گونه اموری که به نحوی با فعالیت های فوق مرتبط باشد و انجام معاملات بازرگانی داخلی و خارجی که برای تحقق هدف های شرکت ، لازم و مفید بوده و یا در جهت اجرای موضوع فعالیت شرکت ضرورت داشته باشد .

شرکت گسترش انرژی پاسارگاد
شرکت گسترش انرژی پاسارگاد (سهامی خاص) با هدف سرمایه گذاری در بخش انرژی و صنایع وابسته از طریق ایجاد یک سبد دارایی متوازن با هدف کسب سودآوری مناسب در اردیبهشت ماه 1387 آغاز به کار کرده است . فعالیت اصلی شرکت به صورت عام در حوزه انرژی و به صورت خاص در حوزه صنایع هیدروکربوری است . زمینه فعالیت شرکت عبارت است از سرمایه گذاری و مشارکت در داخل یا خارج از کشور در زمینه های : اکتشاف و توسعه و استحصال منابع نفت و گاز ، احداث پالایشگاه های نفت و گاز و واحدهای پتروشیمی و صنایع پایین دستی و تولید فرآورده های مربوط ، احداث نیروگاه ها و تولید برق ، ایجاد تاسیسات مربوط به انتقال و توزیع برق و نفت و گاز و فرآورده های مربوط ، ارائه انواع خدمات مدیریتی و فنی و مهندسی و بازرگانی و اجرایی و بهره برداری در ارتباط با موضوع فعالیت ها ، خرید و فروش سهام ، عقد قراردادهای اخذ یا اعطای تسهیلات مالی و مشارکت با شرکت های داخلی و خارجی در زمینه فعالیت های شرکت ، ایجاد شرکت ، اخذ نمایندگی و تاسیس شعب در داخل و خارج از کشور در ارتباط با فعالیت های شرکت ، سرمایه گذاری و مشارکت در بخش انرژی و صنایع وابسته

شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه
شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (سهامی عام) میدکو با تکیه بر دانش و تخصص و نیز پشتوانه های بانکی ، معدنی ، صنعتی و بهره مندی از کارآمد ترین اشخاص حقیقی و حقوقی در سال 1386 تاسیس گردید و در تاریخ 1386/09/17 تحت شماره 310643 در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی به ثبت رسید . این شرکت در نظر دارد تا با گام نهادن در راستای سیاست های مرتبط دولت با بندهای الف ، ب و ج اصل 44 قانون اساسی ، با هدف تقویت بخش خصوصی ، کاهش تصدی گری دولت ، توسعه کارآفرینی صنعتی و معدنی و بالفعل ساختن ظرفیت های بالقوه کشور ، تلاش پیگیر و مستمر داشته باشد . این هلدینگ تخصصی با هدف سرمایه گذاری در بخش معادن و صنایع معدنی از طـریق هلدینگ و شـرکت های زیـر مجموعه با تخصص های ذیل فعالیت می کند : سرمایه گذاری برای تولید صنایع فولاد و مس و توسعه معادن ، اکتشاف و تجهیز معادن ، طراحی و احداث طرح ها و بهره برداری با تولید محصولات فولادی و مسی و مرتبط ، مهندسی و تکنولوژی

شرکت ساختمان شهرسازی هشتم
شرکت ساختمان شهرسازی هشتم (سهامی خاص) در تاریخ 1385/05/15 تحت شماره 276311 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است . زمینه فعالیت این شرکت عضو گروه مالی پاسارگاد عبارت است از : سرمایه گذاری و یا مشارکت در احداث پروژه های ساختمانی و واگذاری آن ها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به متقاضیان . سرمایه گذاری در خرید ، فروش ، اداره ، در اختیار گرفتن ، تاسیس ، ایجاد ، توسعه ، تکمیل ، واگذاری و اجاره انواع واحدهای مسکونی ، اداری ، رفاهی ، تجاری ، کارخانه ها و واحدها و شرکت های فعال در بخش های تولیدی اعم از صنعتی و معدنی ، کشاورزی ، ساختمانی و هر گونه اموری که به نحوی با فعالیت های فوق مرتبط باشد در داخل و خارج از کشور و واگذاری حصه دارایی ها به اشخاص ثالث از طریق تسهیلات اجاره اعتباری . سرمایه گذاری در خرید ، مشارکت ، در اختیار گرفتن ، اجاره ، رهن ، واگذاری و فروش اموال منقول و غیر منقول دایر و بایر و جذب سرمایه گذاری . واگذاری ، اجاره ، عرضه ، و فروش واحدها و شرکت های مورد سرمایه گذاری پس از آماده سازی و اعمال اصلاحات ساختاری مورد نیاز چه از طریق بورس اوراق بهادار و چه از طریق دیگر

شرکت خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد
شرکت خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد (سهامی خاص) در تاریخ 1388/06/28 بر اساس مجوز شماره 117010 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تحت شماره 354511 در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده و فعالیت خود را وفق مجوز شماره 179354 مورخ 1388/06/28 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 1388/10/21 آغاز نموده است .

شرکت مبنای خاورمیانه
شرکت مبنای خاورمیانه (سهامی خاص) در تاریخ 1385/10/06 تاسیس و با شماره 286449در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید . آخرین سرمایه ثبت شده شرکت مبلغ پنج هزار و هشتصد و پنجاه میلیارد ریال است . زمینه فعالیت شرکت : سرمایه گذاری و یا مشارکت در ایجاد ، اجرا ، توسعه ، تکمیل ، بازسازی و راه اندازی انواع طرح های صنعتی مربوط به صنایع معدنی و فلزی (مبنا یعنی معدن به جای نفت ایران) و نیز سرمایه گذاری در سایر بخش های مختلف اقتصادی ، صنعتی و فعالیت های بازرگانی در داخل و خارج از کشور . سرمایه گذاری و مشارکت در ایجاد ، اجرا و توسعه طرح های صنعتی ، کشاورزی ، ساختمانی، بازرگانی و تولیدی

شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان
شرکت مشاور سرمایه گذاری ارزش پرداز آریان (آیکو) با شعار تبلور دانش مالی در ارزش آفرینی ، در راستای ارائه خدمات بهینه و موثر مالی ، جهت دهی صحیح به امور مالی افراد حقیقی و حقوقی ، ارائه مشاوره به سرمایه گذاران داخلی و خارجی و کمک به توسعه و تعمیق بازارهای مالی با هدف استفاده از آخرین پیشرفت های دانش مالی در سال 1389 تحت نظر گروه مالی پاسارگاد تاسیس گردیده است . انجام فعالیت های مشاوره سرمایه گذاری ، سبد گردانی و پردازش اطلاعات مالی ، توصیه به خرید و فروش و نگهداری اوراق بهادار ، اظهار نظر راجع به ارزش اوراق بهادار ، مشاوره در زمینه مدیریت ریسک و مشاوره در زمینه های طراحی و تشکیل نهادهای مالی از جمله زمینه های فعالیت این شرکت است .

بیمه اتکایی ایرانیان
شرکت بیمه اتکایی ایرانیان به عنوان اولین شرکت بیمه اتکایی سهامی عام با مالکیت خصوصی گروه مالی پاسارگاد پس از ثبت در سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ 1388/12/22 تحت شماره 370373 در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسید . پس از ثبت شرکت ، پروانه فعالیت شرکت برای انجام عملیات بیمه اتکایی در کلیه رشته های بیمه ای در تاریخ 1388/12/25 توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شد .

شرکت مدیریت ساختمانی آریان پاسارگاد
شرکت مدیریت ساختمانی آریان پاسارگاد در تاریخ 1387/03/06 به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شده و طی شماره 325818 در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است . فعالیت های اساسی شرکت در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت در پروژه های آماده سازی و ساختمانی به طور مستقل و یا با مشارکت انبوه سازان اعم از آماده سازی اراضی و یا ساخت واحدهای مسکونی ، اداری ، تجاری ، آموزشی ، درمانی ، ورزشی و قبول عاملیت به منظور بررسی ، نظارت فنی و بازرسی فنی و مدیریت ساخت در بخش ساختمان و مسکن و ارائه خدمات مشاوره ای و کارشناسی امکان سنجی پروژه های ساختمانی ، سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی و ارائه خدمات مشاوره ای و امکان سنجی و بررسی و نظارت فنی پروژه های ساختمانی می باشد .

پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد
شناسا به عنوان یک سرمایه گذار ماجراجویانه با تکیه بر ارزش های امانت داری و رفتار حرفه ای و تلفیق مفاهیم نوآوری ، سازماندهی ، سودآوری و ارزش آفرینی و با ماموریت ارتقا وضعیت سلامت و سبک زندگی افراد جامعه و استفاده بهینه و پایدار منابع طبیعی در زمینه شناسائی ، شکل دهی ، تجاری سازی ، سازماندهی و راهبری کسب و کارهای نوآور مستعد رشد و خوش آتیه مبتنی بر فناوری های حوزه های سلامت ، مدیریت منابع طبیعی و سبک زندگی به فعالیت مشغول است .

دانشگاه خاتم
از دیگر اعضای گروه مالی پاسارگاد ، موسسه آموزش عالی خاتم است که با استعانت از خداوند بزرگ و همکاری و همیاری های جمعی از علاقه مندان و مشوقان علم و دانش ، فعالیت آموزشی خود را از سال تحصیلی 1392-1391 با رویکرد جدید از نظر کمی و کیفی گسترش بخشیده و تحول بزرگی را در مسیر فعالیت های خود ایجاد نموده است که از جمله می توان به ایجاد رشته های جدید و توسعه امکانات و فضاهای آموزشی اشاره کرد . در حال حاضر موسسه آموزش عالی خاتم با پذیرش دانشجو در دو رشته حسابداری و مدیریت امور بانکی در دوره کارشناسی و هشت رشته حسابداری ، حسابرسی ، مهندسی مالی ، مهندسی صنایع ، آموزش زبان انگلیسی ، MBA (گرایش استراتژیک) ، مدیریت بازرگانی (گرایش بازاریابی) و مالی (گرایش بانکداری) در مقطع کارشناسی ارشد به فعالیت اشتغال دارد . با توجه به موارد فوق با تمهیدات به عمل آمده ، ساختار دانشگاه با تشکیل سه دانشکده فنی و مهندسی ، دانشکده علوم انسانی و دانشکده مدیریت و امور مالی شکل خواهد گرفت و عنوان موسسه از مهر ماه سال 1393 به دانشگاه خاتم تغییر یافت .

شرکت نسیم سلامت پاسارگاد
در راستای تقویت مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ارتقای سلامت هموطنان و با توجه به کمبود فضای فیزیکی در حوزه سلامت و با در نظر گرفتن نیازهای اعلامی وزارت بهداشت و ایفای مسئولیت های اجتماعی گروه مالی پاسارگاد در ارائه خدمات شایسته به مردم شریف کشورمان ، شرکت نسیم سلامت پاسارگاد در تاریخ 1394/03/27 با هدف سرمایه گذاری ، مدیریت بهره برداری و ارائه خدمات مربوط به حوزه سلامت تاسیس گردیده است که در این راستا اقدام به تاسیس هفت بیمارستان به ظرفیت هفت هزار تخت به همراه امکانات جانبی از قبیل هتلینگ و مسکونی مناسب و سایر امکانات پشتیبانی و همچنین مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی در سطح بالاترین استانداردهای بین المللی در شش شهر قم ، قزوین ، اهواز ، مشهد ، کرج و تهران گردیده است . این بیمارستان ها بر اساس مدل مشارکتی بخش خصوصی و دولتی (PPP) فعالیت می نمایند و با همکاری وزارت محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، شصت درصد ظرفیت بیمارستان های ذکر شده با بالاترین کیفیت و تعرفه دولتی به هموطنان ارائه خدمت می نماید .